Zastosowanie hipnozy w mojej praktyce zawodowej

 

Wokół hipnozy narosło wiele mitów i często mylnych przekonań. Nie ma jednej ogólnie przyjętej definicji hipnozy. Dla mnie jest to specyficzna forma kontaktu z pacjentem, w której wykorzystuję naturalne każdemu procesy w celach terapeutycznych.

Tak naprawdę każdy z nas samoistnie wpada w tak zwany trans, ale często tak tego nie nazywa. Na przykład wtedy, gdy monotonna jazda autobusem czy pociągiem, powoduje, że "wyłączamy się". Ale w trans wpadamy również wtedy, gdy słuchamy ulubionej muzyki, czy zapadamy się w świat filmu.

W stanie hipnozy nikt nie traci kontroli nad swoim zachowaniem. Nie można zasugerować komuś czegoś, czego sam nie chciałby zrobić. Stan transu charakteryzuje się większą podatności na sugestie. Mamy też lepszy kontakt z nieświadomymi procesami, które gdzieś głębiej doświadczamy.

Hipnoza nie jest żadną magiczną metodą, która cudownie, szybko i skutecznie rozwiąże problem z którym się borykamy. Z mojego doświadczenia wynika, że dzięki wykorzystaniu tej motody, pewne procesy zachodzą szybciej, a przede wszystkim dotykają tej głębszej istoty problemu.

 

Copyright (c)2010 Gabinet Psychologiczny Ergo Sum Magdalena Sagan & Kreator eHost.pl