Najczęściej zadawane pytania:

  1. 1.       Jak długo trwa sesja terapeutyczna:

Sesja trwa do 50 minut.

  1. 2.       Ile kosztuje spotkanie:

Sesja niezależnie od stosowanej metody terapeutycznej kosztuje 100 zł.

  1. 3.       Jak częste są spotkania:

W przypadku psychoterapii przeważnie raz w tygodniu, nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu. W sytuacji konsultacji psychologicznej lub interwencji kryzysowej – w zależności od potrzeb.

  1. 4.       Jak metody pracy Pani stosuje?:

Ukończyłam czteroletnie całościowe szkolenie w terapii ericksonowskiej, a także wiele lat szkoliłam się w zakresie hipnoterapii. Korzystam też wiedzy i technik, które poznałam na innych kursach. Na początku terapii ustalam z pacjentem jakie metody pracy będą stosowane.

  1. 5.       Jak długo trwa terapia?:

Jest to bardzo indywidualna  kwestia. Ogólnie w psychoterapii mówi się, że terapia trwająca poniżej roku jest krótkoterminowa, a powyżej - długoterminowa.  Natomiast zdarzają się cele terapeutyczne, które dzięki współpracy z pacjentem są osiągane w czasie kilku, kilkunastu sesji.

  1. 6.       Czy stosuje Pani techniki awersyjne w hipnozie?

Często się do mnie zgłaszają pacjenci, którzy chcą, aby poprzez sugestie hipnotyczne zniechęcić ich do palenia czy unikania produktów spożywczych, które powodują przybieranie na wadze. Natomiast terapia awersyjna ma pozorną skuteczność. Jak Ktoś jest podatny na sugestie hipnotyczne, rzeczywiście zniechęci się do „przedmiotu uzależnienia”, ale w związku z nierozwiązaniem mechanizmu, który doprowadził do problemu, przeważnie pojawia się inny niezdrowy sposób przynoszący pozorną ulgę. Dlatego nie stosuję terapii awersyjnej, ale razem z pacjentem szukam przyczyn problemu i konstruktywnych sposobów na poradzenie sobie z nim.

Copyright (c)2010 Gabinet Psychologiczny Ergo Sum Magdalena Sagan & Kreator eHost.pl